Poznaj moc olejków

https://aspazja.pl/czytelnia-aspazji/startujemy-z-silnymi-kwasami https://www.e-dessous.de/

Olejki są coraz bardziej doceniane w codziennej pielęgnacji twarzy i ciała. Jednak z ich dobrodziejstw wiele skorzystać mogą także nasze dłonie. W pielęgnacji dłoni na pewno warto jest wykorzystać nawilżające właściwości niektórych z olejków.

Świetnie sprawdzi się np. olejek arganowy oraz z avocado. Możesz stosować je samodzielnie wcierając w dłonie kilka kropl olejku, lub możesz też wymieszać je ze swoim kremem do rąk lub balsamem – olejek poprawi wówczas jego działanie.

Olejki sprawdzą się także w zimowej pielęgnacji, kiedy skóra dłoni potrzebuje większego natłuszczania. Tutaj z powodzeniem możesz stosować np. olej kokosowy.

Wybrać możesz także masła, np. masło shea, które natłuści naskórek i będzie dobrą ochroną przed zimnem oraz wysuszającym wiatrem. Olejki świetnie sprawdzą się też w pielęgnacji suchych skórek.

Pomogą je nawilżyć oraz natłuścić, dzięki czemu nie będą dalej rogowaciały. Łatwiej będzie ci je także usuwać. Olejki warto wcierać w skórki i paznokcie także po zmyciu lakieru, zwłaszcza jeżeli używałaś preparatu na bazie acetonu.