Kosmetyki z ogródka

www.cbssuszec.pl

Nie tylko w sklepach kosmetycznych możesz znaleźć prawdziwe skarby pielęgnacyjne. Jeżeli przejdziesz się do własnego ogródka to tam również doszukasz się kilku perełek, które pomogą ci m. in. w codziennej pielęgnacji włosów. Niechciany chwast, jakim jest pokrzywa to jeden z najlepszych składników kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów.

Pokrzywę możesz stosować zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Zerwij kilkanaście świeżych, najlepiej młodych jeszcze liści pokrzywy. Zalej je ciepłą, ale nie wrzącą wodą i zostaw na kilkanaście minut. Po tym czasie odcedź ciecz, a tak otrzymaną wodę pokrzywową wlej do pojemnika z atomizerem. Produkt ten możesz teraz stosować jak wcierkę do skóry głowy lub jako mgiełkę do włosów.

Dzięki zawartym w pokrzywie substancjach odżywczych twoje włosy staną się zdrowsze oraz zaczną szybciej rosnąć. Inną wartą uwagi rośliną jest rumianek. Zerwij około 1/3 kubka kwiatów rumianku i zalej je ciepłą wodą. Po upływie kilkunastu minut napar zmieszaj z zimną wodą i w otrzymanej mieszance płucz włosy przez kilka minut. Dzięki regularnemu stosowaniu takiej płukanki twoje włosy delikatnie się rozjaśnią i będą miały cieplejszy odcień.