Pływanie a zdrowie

Pływanie jest jednym z tych rodzajów sportów, który niebywale korzystnie wpływa na zdrowie, nawet w przypadku gdy jest ono w gorszym stanie. Jest to sport bezpieczny, nieobciążający kręgosłupa, a wręcz pozytywnie na niego wpływający. Pływanie nie obciąża też stawów, dlatego jest polecane również osobom starszym.

Znakomicie poprawia kondycję, wydolność płuc i pracę serca. Dzięki pływaniu można zapobiec wielu chorobom, bo jak każda inna aktywność fizyczna, również trening w wodzie sprawia, że jesteśmy mniej podatni na wszelkiego rodzaju przykre zmiany w organizmie. Pływanie pomaga także powrócić do zdrowia.

Jest polecane osobom po operacjach, czy urazach, w szczególności stawów i kręgosłupa. Bardzo dobrze wpływa na serce, przez co również polecane jest osobom po zawałach. Pływanie bowiem sprawia, że serce pracuje miarowo.

Pływanie to sport, który pomaga zachować długie zdrowie, jak i do niego powrócić. Jest to aktywność bezpieczna, przez co może być uprawiana zarówno przez osoby w pełni sprawne, jak i z niepełnosprawnością. Pływanie to sport idealny dla każdego.

Warto spróbować!.

www.chicmagazine.pl