Wybieraj zmywacze bez acetonu

www.stosowaniepreparatow.com.pl http://montibello.pl/skin-product/oxygen-energiser-o2-eye-contour/

Chociaż dobrze wykonany manicure niewątpliwie wpływa na estetykę naszych dłoni i paznokci, to może się on jednak okazać także szkodliwy. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy zabieg ten wykonujemy regularnie i często, a do zmywania lakieru używamy zmywaczy na bazie acetonu.

Aceton jest bardzo często występującym w zmywaczach składnikiem. Wpływa on bowiem na jego działanie: przyspiesza i ułatwia zmywanie lakierów, zwłaszcza tych bardzo ciemnych i trwałych.

Jednak jego siła może mieć także szkodliwe działanie – ponieważ mocno działa on na sam lakier, to nie bez wpływu pozostaje także na nasze paznokcie oraz skórki. Przy regularnym stosowaniu zmywaczy z acetonem płytka paznokcia staje się matowa, a skórki wokół są znacznie bardziej przesuszone i wyglądają na zaniedbane.

Przy domowym manicurze warto jest zatem wybierać zmywacze, które w składzie nie zawierają acetonu. Na drogeryjnych półkach znaleźć bowiem można wiele równie dobrze działających zmywaczy, które są substytutami tych z acetonem, a dodatkowo pielęgnują nasze skórki i paznokcie.