Domowy sposób na piękne fale

www.hpbj-online.pl

Piękne fale na włosach rodem prosto z Hollywood są marzeniem wielu kobiet. Jednak taka fryzura, zwłaszcza przy włosach prostych, jest trudna do uzyskania i wiąże się zazwyczaj albo z kosztowną wizytą u fryzjera, albo z bardzo ingerującą we włosy stylizacją lokówką lub prostownicą.

Jest jednak prosty sposób na to, aby efekt delikatnie falowanych włosów uzyskać w sposób całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Domowy sposobem na uzyskanie tzw.

efektu hollywoodzkiej fali jest związanie włosów w koczka. Stylizacja zaczyna się już w momencie ich mycia.

Najpierw nałóż na włosy wygładzającą maskę lub odżywkę, dzięki której będą one bardziej mięsiste i nie będą się elektryzowały. Po osuszeniu ręcznikiem rozczesz je delikatnie grzebieniem a następnie podsusz (ale nie susz zupełnie do końca!) chłodnym nawiewem.

Gdy włosy będą jeszcze lekko wilgotne rozczesz je ponownie i zawiń dokładnie w tzw 'ślimaka’. Następnie zwiąż koczka gumką, najlepiej grubą frotką z jedwabiu, która nie pogniecie włosów.

Zostań w takiej fryzurze przez kilka godzin lub nawet całą noc. Po rozpuszczeniu włosów będą one wyglądały jakbyś wyszła prosto z najlepszego salonu fryzjerskiego.