W razie awarii maszyny trzeba zrobić serwis

Wynajem zagęszczarek technologie eliminacji odorów

Wszystko jest dobrze, jeśli maszyny, które mamy na hali produkcyjnej działają bez najmniejszego problemu. Produkcja nie jest niczym zaburzona, wszystko idzie swoim rytmem, a nasi pracownicy bez problemów są w stanie wyrobić dzienną normę. Problemy jednak zaczynają się wtedy, kiedy nasze maszyny zaczynają ulegać awariom. Oczywiście to nie jest nic niezwykłego, prędzej czy później do tego będzie dochodziło, bo różne ich elementy ulegają eksploatacji.

Jednak im lepiej będziemy przygotowani na tego typu sytuacje, tym większa będzie szansa na to, że tylko w minimalnym stopniu będą się one odbijały na naszej działalności.

Jakie mamy możliwości?

Jeżeli mamy w swojej firmie różne maszyny, czy to do produkcji jakichś towarów czy nawet zwykłe komputery, to musimy się liczyć z tym, że w którymś momencie mogą nam one odmówić posłuszeństwa. Dlatego warto w firmie mieć takiego pracownika, który będzie miał przynajmniej minimalną wiedzę na temat używanych przez nas maszyn. Może się wówczas okazać, że w większości przypadków, kiedy te awarie nie będą zbyt skomplikowane, będzie on w stanie szybko je naprawić.

Co więcej, może się okazać, że sama naprawa nie zajmie mu wówczas zbyt wiele czasu, a to z kolei będzie oznaczało, że sam postój będzie krótki i nie będziemy musieli się martwić opóźnieniami. Co jednak zrobić, jeśli okaże się, że awaria jest znacznie bardziej skomplikowana niż myśleliśmy, a nasz pracownik nie jest w stanie sobie sam poradzić z problemem?

Miejmy sprawdzony serwis

Przede wszystkim już wcześniej, jeszcze zanim pojawiły się problemy z maszyną, powinniśmy mieć wyszukany serwis, który zajmuje się ich naprawą. Wówczas będziemy mogli do nich zadzwonić, oni przyślą swojego pracownika, który będzie specjalistą w takich naprawach. On po obejrzeniu maszyny będzie mógł zdecydować, czy jest w stanie naprawić ją na miejscu, czy jednak musi ją zabrać do firmy.

Co więcej, z pewnością będzie nam mógł też powiedzieć, czy jest w ogóle sens naprawy czy może lepiej pomyśleć o kupieniu nowej maszyny. Jeśli jeszcze nie korzystaliśmy z takiego serwisu, to podczas jego wyszukiwania, warto sprawdzić jakie ma opinie. Czy ludzie, którzy mieli możliwość korzystania z ich pomocy byli z niej zadowoleni i przede wszystkim czy ta pomoc była skuteczna. Im więcej będziemy na ten temat wiedzieli, tym większa będzie pewność, że znajdziemy specjalistów, którzy faktycznie będą nam w stanie pomóc przy takich awariach.

Im szybciej będziemy potrafili zaradzić awarii maszyny, tym mniejsze opóźnienia powstaną w produkcji i tym mniejsze poniesiemy starty. Dlatego warto mieć kogoś na miejscu, kto przeprowadzi proste naprawy i warto mieć sprawdzonych serwisantów, którzy pomogą nam przy poważniejszych problemach.