Technologia GPS a bezpieczeństwo

www.2b-beauty.pl Jeśli interesuje Cię wysokiej jakości uchwyt do tv, sprawdź naszą ofertę

Mamy dziś wiele sposobów na to, aby korzystać z GPS-a w sposób, który dostarczy nam tego, co w danym momencie potrzebujemy. Niekoniecznie musi to być wiedza o aktualnej lokalizacji lub wskazówki, jak dojechać w określone miejsce.

Opcji jest znacznie więcej, ponieważ technologia satelitarna odkryła przed producentami wiele nowych, interesujących możliwości. Dziś za pomocą GPS-a nie tylko dowiemy się, jak dojechać do danej miejscowości, ale sprawdzimy, czy na przykład członek naszej rodziny się w niej znajduje.

W swojej wszechstronności urządzenia GPS pozwalają na wiele – w tym również na określanie położenia konkretnych obiektów oraz osób w dowolnym miejscu na świecie. Oryginalne założenia wprawdzie zakładały, że armia będzie używać GPS-a w analogiczny sposób, jak dziś robią to kierowcy chcący dojechać w konkretne miejsce, jednakże czas zrobił swoje i eksperci prędko opracowali nowe możliwości.

Dzięki modułom GPS można dziś swobodnie sprawdzać, kto się gdzie znajduje. Takie funkcje określa się mianem trackingu.

Jak można wykorzystać te możliwości pod kątem bezpieczeństwa osób i mienia? Chociażby tak, że za pomocą nadajników GPS jesteśmy w stanie śledzić położenie samochodów należących na przykład do firmowej floty. Sygnał z satelitów odbierany przez taki nadajnik pozwala uzyskać dane, które następnie można odczytać z pamięci urządzenia lub nawet śledzić przemieszczanie się pojazdu na bieżąco za pomocą interfejsu WWW.

Dane przesyłane na serwer umożliwiają tworzenie pełnej mapy drogi jaką pokonuje auto, a wiedza uzyskana w ten sposób może być wykorzystana w rozmaitych celach.