Sport wpływa na długość życia

Pewne jest, że sport wpływa pozytywnie na stan naszego zdrowia. Poprawia naszą kondycję, koncentrację. Sprawia, że się uśmiechamy, podejmujemy kolejne wyzwania i osiągamy kolejne cele. To wszystko sprawia również, że dzięki uprawianiu sportu, żyjemy dłużej. Jak zostało naukowo udowodnione, sport wpływa nie tylko na stan zdrowia, ale również długość życia.

Ci, którzy uprawiają go regularnie, mają szansę na kilka lat życia więcej, od tych, którzy pozostają bierni. Uprawiający sport swoją długowieczność mogą zawdzięczać temu, że dzięki aktywności fizycznej, są oni w znacznie mniejszym stopniu narażeni na występowanie takich chorób jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, czy choroby układu krążenia. One wszystkie wycieńczają organizm, w konsekwencji czego prowadzą do przedwczesnej śmierci. Dzięki uprawianiu sportu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na którąkolwiek z tych chorób, a co za tym idzie dłuższe życie. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby żyć jak najdłużej, podejmij wyzwanie i zacznij ćwiczyć.

Niezbyt intensywnie, nie codziennie, ale ważne byś robił to regularnie i by stało się to Twoja pasją, a nie obowiązkiem.