Botki – praktyczne obuwie dla pań

http://montibello.pl/skin-product/total-comfort-tonic-lotion/

Botki to buty z historią, która zaczęła się gdzieś w XIX wieku. Botki zostały zainspirowane obuwiem męskim, a pierwsze modele noszone były przez elegantki. Buty charakteryzowały się wiązaniem na sznureczki, a ich cholewki były wywijane i nieco wyższe niż dziś. Pierwsze botki robiono zazwyczaj ze skóry, zamszu oraz tkanin i zakładano je do eleganckich kreacji.

Na co dzień noszono modele na płaskim obcasie, by zapewnić sobie dostateczną wygodę. Wieczorami, na wyjścia, zakładano natomiast botki na wysokim obcasie. Dziś botki należą do jednych z najmodniejszych butów, a kobiety mogą wybierać spośród wielu fasonów, wykonanych z różnych materiałów. Płaskie botki z wydłużonym noskiem, wysokie na szpilce lub koturnie, to tylko kilka z dostępnych propozycji.

Botki pasują do wielu stylizacji, jednak należy pamiętać, że nie należy zakładać ich do spódniczek mini oraz rybaczek. Botki doskonale zaprezentują się w zestawieniu z dzianinowymi sukienkami czy spódniczkami przed kolano. Dobrze również pamiętać, by koniecznie zakładać do nich zbliżone kolorem rajstopy. Taki zabieg z pewnością wydłuży optycznie nogi.

www.artcd.pl