Buty Emu – by mróz nie był już straszny

Popularne buty Emu, które ostatnimi czasy stały się prawdziwym hitem wywodzą się ze słonecznej Australii. Choć miejsce powstania tak ciepłych butów może wydawać się nieco dziwne, to ma ono jednak racjonalne wytłumaczenie. Buty Emu zostały bowiem stworzone specjalnie z myślą o tamtejszych surferach, którzy borykali się z problemem marznących stóp.

Na pomysł stworzenia butów Emu wpadł Andrew Raggat. Z wykorzystaniem wełny merynosa, stworzył wyjątkowe buty, które w chłodne dni doskonale ocieplają, a w te cieplejsze ochładzają. Wełna merynosa słynie bowiem z doskonałej przepuszczalności wilgoci, co sprawia, że stopa nigdy nie moknie – niezależnie od tego, jaka jest temperatura na zewnątrz.

Mimo że buty Emu nie należą do najpiękniejszych, wiele osób chętnie po nie sięga, właśnie ze względu na to, że doskonale nadają się na zimę. Dodatkowym atutem tych charakterystycznych butów jest również fakt, że są one wyjątkowo wygodne. Buty Emu dostępne są w wersji dla kobiet, jak i mężczyzn, choć raczej chętniej sięgają po nie panie.

Emu cieszą się największą popularnością wśród osób młodych, ceniących sobie wygodę.

www.milkowka.com.pl