Rewolucja w latach 60.

Studia dietetyczne, kosmetologiczne i wizażu http://wszuie.pl/ Poznań, Gdynia i Szczecin Pamiętaj, aby odpowiednio wybierać garsonki do pracy

Lata 60. były rewolucyjne pod względem mody i wyglądu kobiet. Po pierwsze, zmienił się kanon atrakcyjnego ciała. We wcześniejszych dwóch dekadach królowała kobieca figura klepsydry, z mocno zaznaczonymi biodrami i biustem.

W latach 60. zaczęła podobać się sylwetka pozbawiona kobiecych kształtów, zdecydowanie szczuplejsza, wręcz chłopięca. Niemodne stały się również ubrania podkreślające kobiece kształty, takie jak rozkloszowane spódnice, dekolty czy paski wokół talii. Pojawiły się za to sukienki, które uznano za rewolucyjne, ponieważ miały prosty i symetryczny krój oraz były bardzo krótkie, w porównaniu do wcześniejszych dekad.

Kwieciste wzory i groszki zostały zastąpione geometrycznymi wzorami w kolorach delikatnych pasteli. Zmieniło się również podejście do makijażu i fryzur. Za modne i piękne zostały uznane delikatne usta w cielistych kolorach. Makijaż oczu natomiast stał się jeszcze bardziej wyzywający i skupiał całą uwagę.

Używano czarnych kredek, ciemnych cieni do powiek, powszechne było też doczepianie sztucznych rzęs. Swobodne loki zostały zastąpione prostymi, spiętymi włosami.

www.thebrusselsconnection.be