Ratunek dla cienkich i łamliwych włosów

ic berlin okulary poznań

Cienkie i łamliwe włosy mogą wpędzić w kompleksy. Nie musisz się jednak załamywać, bo i na to znajdzie się rozwiązanie. By przywrócić swoim włosom witalność i gęstość zajrzyj do swojej kuchni w poszukiwaniu składników niezbędnych do przyrządzenia domowej maski do włosów.

Cienkie włosy uratuje maska bananowa. Do jej wykonania potrzebujesz banana, jajek i kilku łyżek olejku kokosowego. Wszystkie składniki utrzyj blenderem do uzyskania jednolitej masy.

Powstałą miksturę nałóż na włosy na pół godziny. Później spłucz maskę ciepłą wodą i umyj włosy delikatnym szamponem. Twoje kosmyki nabiorą objętości i połysku.

Banan to doskonały ratunek dla przerzedzającej się fryzury, jajka są naturalną odżywką, a olejki zapewniają nawilżenie. Białko przyspieszy porost włosów, dzięki czemu fryzura przestanie być cienka i nieefektowna. Innym źródłem białka jest majonez.

Ten składnik także możesz wykorzystać w przyrządzaniu domowych maseczek. Nie musisz wydawać pieniędzy na drogie kosmetyki, by zyskać zdrowe włosy.