Piękności ze starożytnego Rzymu

Najnowszym trendem mody są zielone suknie studniówkowe Kosmetyczka w Warszawie profesjonalnie wykona zabieg oczyszczania twarzy.

W starożytnym Rzymie za atrakcyjne uważano kobiety już w wieku dojrzałym, ponieważ wiek wskazywał na rolę matki. Kobiety w wieku średnim, które miały synów dostojników cesarza lub wojowników, darzone były szacunkiem i poważaniem w społeczeństwie.

Ponadto, w porównaniu do kanonu greckiego, Rzymianki o wiele bardziej stawiały na bogato zdobione stroje oraz biżuterię, która była kolejnym potwierdzeniem dla ich statusu społecznego. Makijaż wśród Rzymianek był bardziej powszechny i akceptowany przez opinię publiczną niż w wspomnianej wcześniej Grecji.

W starożytnym Rzymie bardzo ważne były włosy, a szczególnie ich kolor. Najbardziej pożądany był kolor złocistego, jasnego blondu, dlatego kobiety rozjaśniały swoje włosy naturalnymi sposobami, takimi jak napary z rumianki.

Powszechne były również peruki, których włosy były zawsze jasnozłote. Za kobiety nieatrakcyjne, a nawet szpetne uważano panie, które z natury posiadały rude włosy ze względu na to, że traktowano to jako pewien rodzaj wynaturzenia.

http://epelo.pl/produkty/asortyment/fryzjerstwo/wlosy/trwala-i-prostowanie/akcesoria-do-trwalej,2,30004