Maski do matowych włosów

e-dessous

Matowe włosy odbierają uroku każdym kosmykom. Najlepiej prezentują się zdrowe i lśniące włosy. By uzyskać taki efekt możesz wykonać jedną z domowych masek na włosy.

Do ich przyrządzenia potrzeba jedynie kilku niedrogich i łatwo dostępnych składników. Maska z olejku kokosowego działa niczym dobrze nawilżający kompres. Odrobinę olejku lekko podgrzej i wmasuj w skórę głowy, a później rozprowadź na całej długości włosów.

Nałóż na głowę foliowy czepek i zawiń włosy ręcznikiem. Maskę pozostaw na kilka godzin lub całą noc. Rano dokładnie umyj włosy dobrze oczyszczającym szamponem i ciesz się nawilżonymi włosami.

Możesz również wypróbować maski z olejku rycynowego i nafty kosmetycznej. Wymieszaj łyżkę olejku rycynowego, 3 łyżki nafty i 3 łyżki zwykłej odżywki do włosów. Mieszankę wetrzyj w wilgotne włosy i pozostaw na pół godziny.

Później umyj włosy, nawet kilka razy, gdy pojawi się problem z całkowitym zmyciem maski. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie maseczki ze zwykłej oliwy z oliwek. Zmiksuj 4 łyżki oliwy z 4 łyżkami gorącej wody.

Trzymaj na włosach godzinę, a później dokładnie je umyj.

www.dhsummerfestival.pl