Zen

http://www.sukienkimm.pl/sukienki/sukienki-rozkloszowane/ http://montibello.pl/hair-product/lakier-finalfine-ultimate-extra-strong-bez-gazu/

Idee buddyjskiego spokoju, równowagi i opanowania są dość popularne w naszym zwariowanym, zabałaganionym świecie, który żyje w wiecznym pośpiechu. Nic w tym dziwnego, że wielu z nas potrzebuje ucieczki do teorii zen czy medytacji. A bazowymi elementami buddyjskich nauk są spokój i prostota w każdej dziedzinie życia. Zen stawia wymagania. Zarówno podejściu do życia, jak i sztuce, religii czy sposobie zachowywania się.

Wymaga, aby wszystko było piękne. Piękno natomiast równoznaczne jest z prostotą, oszczędnością, skromnością. Człowieka zen otaczać ma niewyszukany kształt, delikatne barwy, proste linie i nieskomplikowane słowa. Zminimalizowane zdobnictwo, motywy zaczerpnięte z przyrody i stonowane warstwy kolorystyczne – to wszystko jest w założeniach zen pięknem i szlachetnością. Filozofia ta potwierdza, więc, że piękno tkwi w prostocie i mimo pędu świata zachodniego stara się podążać za sensem tego zdania.

W praktyce oznacza to często życie skromne, ubogie, gdyż wymaga ono większego wysiłku niż epatowanie blichtrem i przepychem.