Twiggy

Twiggy, a właściwie Lasley Hornby to pierwsza supermodelka i brytyjska ikona lat 60. Swoim wyglądem reprezentowała wszystko to, co wpisywało się w piękno tamtej dekady. Chłopięca sylwetka pozbawiona kobiecych kształtów, fryzura na pazia w kolorze blond oraz delikatny makijaż z mocnym akcentem na duże, okrągłe oczy.

Oto cechy rozpoznawcze najbardziej znanej supermodelki wszechczasów, które pokochały miliony nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także na świecie. Twiggy swoim wyglądem ucieleśniała bunt przeciwko kobiecemu stylowi lat wcześniejszych, który kojarzony był z patriarchalnym porządkiem świata i brakiem szacunku mężczyzn wobec kobiet. Lasley Honrby jest bardzo ważną ikoną w historii piękna, ponieważ przyniosła rewolucję swoim wyglądem.

Była alternatywą dla kobiecej Marilyn Monroe, dlatego też pokochały ją miliony na świecie. Wiele kobiet w Wielkiej Brytanii starały się naśladować jej styl i ubierały się w krótkie, pastelowe sukienki i ścinały swoje włosy na wzór fryzury Twiggy. Jej pseudonim w języku angielskim oznacza „gałązkę”, a wziął się od filigranowej figury modelki.