Ombre – wygodna moda na farbowanie włosów

Zobacz jak założyć sukienkę, aby leżała na Tobie idealnie http://montibello.pl/hair-product/maska-gold-oil-essence/

Koloryzacja włosów już od wielu lat jest bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym, chętnie stosowanym przez kobiety na całym świecie. Pomaga ukryć pierwsze siwe włosy, nadać włosom blasku, a nawet diametralnie zmienić niezbyt lubiany kolor włosów.

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się farbowanie w stylu ombre, które nie tylko efektownie wygląda, ale również jest bardzo wygodne w pielęgnacji. Ombre to nic innego jak tonowana koloryzacja włosów.

Oznacza to, że włosy nie są farbowane na jednolity kolor, ale ich kolorystyka stopniowo zmienia się, od nasady włosów aż po same końce. Na czubku głowy włosy są najciemniejsze, często brązowe, a w miarę ich długości stają się coraz jaśniejsze – aż do blondu na końcówkach.

W zależności do twoich upodobań, możesz zdecydować, jak duża będzie różnica odcieni pomiędzy dwoma skrajnymi kolorami. Taki sposób koloryzowania włosów ma jedną, zasadniczą zaletę – nie wymaga częstego poprawiania.

Wystarczy, że kolor włosów u nasady będzie nieco zbliżony do tego, jaki naturalnie pojawia się na twojej głowie. Wtedy pojawianie się nielubianych odrostów będzie nieco pogłębiało efekt farbowania, zamiast, jak w przypadku jednolitej koloryzacji, wymagać natychmiastowych poprawek.